Start Świat 11 Najbardziej agresywnych ras psów

11 Najbardziej agresywnych ras psów

5

Kocham psy, pomimo tego, że sam nie posiadam żadnego. Jest tak pewnie dlatego, że pies potrafi zarówno uratować życie (kot np. już nie potrafi ) pełniąc służbę w ratownictwie górskim jak i potrafi bawić dzieci w dowolnym wieku. Pies jest zawsze oddany nam, nigdy nie obróci się przeciwko (zakładając, że jest zdrowy psychicznie) swojemu właścicielowi. Lojalność psa to dobrze znana cnota, wiele ludzi wybiera właśnie dlatego psy a nie koty :) Koty mają swoje drogi i do nas przychodzą tylko wtedy kiedy chcą coś dostać. Pies za to jest z nami w każdym momencie. Na dobre i na złe, co by się nie działo.

Jako, że czasami dzieje się źle – zaliczają się do tego np. wieczorne przechadzki po parku. Postanowiliśmy sprawdzić jaki pies może okazać się pomocny w przypadku ataku opryszków na naszą skromną osobę. Poniższa lista to ranking 11 najbardziej agresywnych ras psów. Lista ta dotyczy polskiego ustawodawstwa. Za granicą inne rasy mogą być uznawane za agresywne.

11. Owczarek Kaukaski

Owczarek Kaukaski10. Moskiewski Stróżujący

Moskiewski Stróżujący9. Anatolian Karabash

Anatolian Karabash

8. Akbash Dog

Akbash Dog7. Rottweiler

Rottweiler

6. Tosa

Tosa5. Pies Kanaryjski

Pies Kanaryjski4. Dog Argentyński

Dog Argentyński3. Bulldog Amerykański

Bulldog Amerykański2. Pies z Majorki

Pies z Majorki1. Amerykański Pit Bull Terrier 

Amerykański Pit Bull Terrier

 

PODOBNE WPISY

5 KOMENTARZE/-Y

  1. Nie każdy może mieć psa… Ja mam alergię na sierść i byłaby to dla mnie katorga. Poza tym nie miałbym czasu go wyprowadzać na spacery, a kot sam sobie chodzi kiedy chce i gdzie chce.

  2. Pies jest zobowiązaniem i trzeba się przyzwyczaić do spacerów. Po pewnym czasie wchodzi to w nawyk jak mycie zębów ;)

  3. W psach to jest piękne, że można je wytresować. Kilkaset lat temu ktoś wytresował dany gatunek psa i teraz dana linia może pomagać osobom nie widzącym w codziennym, życiu. Jeszcze inne mogą pomagać myśliwemu na polowaniu

  4. Samo tresowanie nie wystarczy. Każdy pies wykorzystywany do „zadań specjalnych” oprócz tresowania musi mieć odpowiednie geny.

Dodaj komentarz